Hey Dude kennel

GrosspiOlen allekirjoittanut 1.1.2011 voimaan tulleen Kennelliiton kasvattajasitoumuksen ja käynyt Kennelliiton kasvattajakurssin ja minulle on myönnetty 2021 Kasvattajanimi ”Hey Dude”, joka tarkoittaa ”Hei Jäbä” vapaasti käännettynä. Rakas Jäbä-grosspitzimme tulee kulkemaan siis aina kasvattajanimen muodossa mukana. 

Oma kasvattajanimi tai kasvattajanimelle tuleva kasvatustyö ei ole minulle tärkeintä ja saattaa olla, ettei tälle nimelle koskaan synny yhtä ainutta pentuetta – se jää nähtäväksi. Teen yhteistyötä kasvattaja Kirsi Honkasen / Kennel Ticapon kanssa ja monen muun eurooppalaisen kasvattajan kanssa.  MInulle tärkeintä on auttaa tätä upeaa, alkukantaista rotua selviytymään.

Toivon, että joskus tulevaisuudessa voin olla yhtä hyvä ystävä ja tuki omien koirieni pentujen perheille, kuin mitä Kirsi (Jäbän kasvattaja) on ollut minulle.  

Sijoituksesta/yhteisomistajuudesta kanssani täältä.

Uutisia
  • Päivin Facebook hakkeroitu
    Päivitys syyskuussa -hakkeri deletoinut tilin!   Facebook -tili on hakkeroitu ja tällä hetkellä ei siitä syystä ole pääsyä Facebookiin eikä myöskään Messengeriin. Ei siis myöskään Grosspitz Jäbä & Hey Dude Facebook-sivun messengeriin. Älä siis laita viestiä kummankaan kautta Facebookissa, älä myöskään klikkaile tai vastaile mihinkään näiden kautta tulleisiin viesteihin tai postauksiin (uusi tili Päivin nimellä …Lue lisää »
  • Etsimme sijoituskotia mustalle grosspitz-pennulle
    Tässä on Dora. Dora (Dorothea Terra Slovakia) on syntynyt Slovakiassa 4.5.2023 ja haimme pikkuneidin Suomeen 22.7.2023 11-viikon ikäisenä.  Nyt haemme tyttöselle yhteistyökotia sijoituskodin muodossa <3 Luonteeltaan neiti vaikuttaa olevan todella avoin (rakastaa ihmisiä ja solahti myös meille keskellä yötä kolmen koiran laumaan helposti), rohkea, utelias ja tarkkaileva. Mielestäni hyvin "mittelspitz-tyyppinen" grosspitz. Nuoresta neidistä toivomme myös …Lue lisää »
Translate »